1. Domů
  2. Dokumentace
  3. Dokumentace pro uživatele...
  4. Fronta luna
  5. Fairshare

Fairshare

Do fairshare se započítávájí všechny úlohy uživatele spuštěné na PBSPro serveru meta-pbs.metacentrum.cz, tedy ve frontě luna i mimo ni, za posledních 30 dnů, s váhou klesající s postupem času, tedy vyšší váhu mají nedávné úlohy.

Fairshare také zohledňuje počet publikací s poděkováním MetaCentru (jen ty publikace, které uživatel uvede do systému Perun). Čím více čerstvých publikací, tím je vyšší bonus a lepší fairshare a vyšší priorita při spouštění úloh.

Pořadí úloh uvedené na stránce https://metavo.metacentrum.cz/pbsmon2/queues/jobsQueued odpovídá tomu, v jakém pořadí se čekající úlohy budou spouštět za předpokladu, že se zohlední úlohy jen ve frontě luna a v mezičase nepřijde úloha uživatele s vyšším fairshare. Stránka zobrazuje kompletně všechny úlohy. Dokud jsou ve frontě luna úlohy ke spuštění, nebudou se na uzlech luna spouštět úlohy z jiných front.

Dobu, na kterou rozvrhový plánovač naplánoval spuštění úlohy, lze zjistit ve výpise základních informací o dané úloze, a to:

  • ve výpise příkazu qstat -f JobID v položkách estimated.start_time a estimated.exec_vnode.
  • na webovém rozhraní https://metavo.metacentrum.cz/cs/state/index.html: volba „Osobní pohled“ – volba „Výpis úloh“ – volba úlohy – položky Plánovaný start a Plánované uzly.

Úlohy, kterým rozvrhový plánovač už přidělil výpočetní uzly, mají v komentáři uvedenou poznámku, z jakého důvodu se ještě nespustily. Např. “Not Running: Insufficient amount of resource: mem”.